POZNEJTE CHUŤ MORAVY

cena od 690 Kč termín: 25.11.2017 délka: 1 dní (zájezd č. 481028)

1 - denní zájezd

Muzeum olomouckých tvarůžků:

Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích bylo otevřeno v roce 1994 v místě původní výrobny tvarůžků a významně přispělo k popularizaci tohoto jedinečného sýru. Umístění uvnitř výrobního závodu však omezovalo jeho rozvoj. Proto bylo rozhodnuto vybudovat zcela nové muzeum, jehož výstavba započala v roce 2013. Nové muzeum slavnostně otevřené 26. června 2014 ukazuje v moderně pojatých expozicích průřez historií olomouckých tvarůžků od nejstarších pramenů až do současnosti. Všechny exponáty mají popisky v českém jazyce. Součástí celého prostoru je i malý dvorní prostor, který stejně jako místo před vchodem do vlastního muzea nabízí návštěvníkům během roku drobné doplňující programy – výstavy, koncerty, kulturní společenské akce. Vstup do muzea začíná v bývalých stájích, kde se návštěvník dozví něco o historii tvarůžků. Druhé poschodí otevírá dobová pracovna Karla Pivného, který začal se strojní výrobou tvarůžků. Další místností je retro „Sokolské kino Loštice“, kde se promítají filmy o výrobě a historii Olomouckých tvarůžků. Následuje místnost, ve které jsou umístěny originály formovacího a koupacího stroje z 20. století. Současné výrobě je pak věnována samostatná místnost, ze které se dostanete do galerie fotografií ukazující proměny závodu od restituce v roce 1990 až po současnost. Poslední prostor je určen k rozloučení s návštěvníkem, který poté vchází do podnikové prodejny.

Muzeum řeznictví:

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí se věnuje řeznickému řemeslu na Valašsku a připomíná výjimečné kvality uzenářských a masných výrobků v regionu. Zároveň je kulturním a společenským centrem. Muzeum založil majitel rodinné firmy MP Krásno Karel Pilčík. Návštěvník zde může shlédnout vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem.

Distillery Land R.Jelínek:

Distillery Land R.Jelínek ve Vizovicích je exkurzní a návštěvnické centrum, ve kterém si přiblížíte tradice a umění přeměny ovocných plodů v kvalitní destiláty. Také zde shlédnete prezentaci původní „fabriky“, kde se snoubí tradiční výrobní postupy a nejmodernější technologie.
Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírnu (plnění láhví) a degustační místnost. K dispozici jsou i odborné varianty s prohlídkou rektifikace (zušlechťování destilátů) a pálenice pro první destilaci včetně fermentace (kvašení). Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků.

Ubytování: bez ubytování

Stravování: bez stravy

Doprava: autokarem

Nástupní místa:

Český Těšín, Havířov, Ostrava

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách, příjezd do Loštic a zde prohlídka Muzea olomouckých tvarůžků s ochutnávkou, poté přejezd do Valašského Meziříčí a zde prohlídka Muzea řeznictví s pohoštěním, přejezd do Vizovic a exkurze v Distillery Land R.Jelínek s degustací, odjezd zpět ve večerních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

3 290 Kč
Základní cena od 3 290 Kč

STAR BENECKO

Česká republika, Krkonoše
Poloha: Hotel se nachází v rozlehlé zahradě přímo v srdci Krkonoš, ve středu turistického a lyžařského střediska Benecko, na západním svahu hory Žalý. Městečko Jilemnice je 7 km, Vrchlabí je 10 km a Špindlerův Mlýn 22 km od hotelu. Vybavení: Hotel leží v rozlehlé zahradě, je vhodný pro všechny věkové…
termín: 22.10.2017 délka: 8 dní
2 240 Kč
Základní cena od 2 240 Kč

Jindřichův Hradec, Concertino H242 - Pobyt jen pro nás DVA

LastMinute
Česká republika, Jižní Čechy
4* hotel byl otevřen v roce 1996 a nachází se přímo v historickém centru Jindřichova Hradce, bezpochyby jednoho z nejkrásnějších jihočeských měst, je několik málo kroků od hradu a zámku. Komplex hotelu spojuje objekty z období renesance se zcela nově vybudovaným moderním ubytovacím zařízením. Zde máte…
termín: 20.10.2017 délka: 3 dny
5 320 Kč
Základní cena od 5 320 Kč

Wellness Hotel Pohoda

Česká republika, Luhačovice
Moderní Relaxační centrum. Bazény + Sauny + Fitness = v ceně všech pobytů. NEMO tour TIP. Pohodová dovolená v prostředí 4* hotelu. Levandulový Minirelax pobyty 5 dní/4 noci, libovolný nástup s polopenzí a 4 procedurami. Zcela zrekonstruovaný hotel Pohoda**** se nachází v klidném prostředí nad luhačovickou…
termín: 18.10.2017 délka: 5 dní

Nabízí

GATTOM - M.T.G. s.r.o.

GATTOM - M.T.G. s.r.o.

Ostravská 557
73541 Petřvald
telefon: 608701703

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Brno 26 °C
Karlovy Vary 22 °C
Náměšt nad Oslavou 24 °C
Ostrava 23 °C
Pardubice 27 °C
Plzeň 26 °C
Praha 26 °C
Praha-Kbely 26 °C

Základní informace

Česká republika

Česká republika
Hlavní město: Praha
Počet obyvatel: 10 741 138
Měna: CZK
Rozloha: 78,863 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://ceska-republika.vasezajezdy.cz/zajezdy/poznejte-chut-moravy-481028/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://ceska-republika.vasezajezdy.cz