POZNEJTE CHUŤ MORAVY

cena od 690 Kč termín: 25.11.2017 délka: 1 dní (zájezd č. 481028)

1 - denní zájezd

Muzeum olomouckých tvarůžků:

Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích bylo otevřeno v roce 1994 v místě původní výrobny tvarůžků a významně přispělo k popularizaci tohoto jedinečného sýru. Umístění uvnitř výrobního závodu však omezovalo jeho rozvoj. Proto bylo rozhodnuto vybudovat zcela nové muzeum, jehož výstavba započala v roce 2013. Nové muzeum slavnostně otevřené 26. června 2014 ukazuje v moderně pojatých expozicích průřez historií olomouckých tvarůžků od nejstarších pramenů až do současnosti. Všechny exponáty mají popisky v českém jazyce. Součástí celého prostoru je i malý dvorní prostor, který stejně jako místo před vchodem do vlastního muzea nabízí návštěvníkům během roku drobné doplňující programy – výstavy, koncerty, kulturní společenské akce. Vstup do muzea začíná v bývalých stájích, kde se návštěvník dozví něco o historii tvarůžků. Druhé poschodí otevírá dobová pracovna Karla Pivného, který začal se strojní výrobou tvarůžků. Další místností je retro „Sokolské kino Loštice“, kde se promítají filmy o výrobě a historii Olomouckých tvarůžků. Následuje místnost, ve které jsou umístěny originály formovacího a koupacího stroje z 20. století. Současné výrobě je pak věnována samostatná místnost, ze které se dostanete do galerie fotografií ukazující proměny závodu od restituce v roce 1990 až po současnost. Poslední prostor je určen k rozloučení s návštěvníkem, který poté vchází do podnikové prodejny.

Muzeum řeznictví:

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí se věnuje řeznickému řemeslu na Valašsku a připomíná výjimečné kvality uzenářských a masných výrobků v regionu. Zároveň je kulturním a společenským centrem. Muzeum založil majitel rodinné firmy MP Krásno Karel Pilčík. Návštěvník zde může shlédnout vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem.

Distillery Land R.Jelínek:

Distillery Land R.Jelínek ve Vizovicích je exkurzní a návštěvnické centrum, ve kterém si přiblížíte tradice a umění přeměny ovocných plodů v kvalitní destiláty. Také zde shlédnete prezentaci původní „fabriky“, kde se snoubí tradiční výrobní postupy a nejmodernější technologie.
Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírnu (plnění láhví) a degustační místnost. K dispozici jsou i odborné varianty s prohlídkou rektifikace (zušlechťování destilátů) a pálenice pro první destilaci včetně fermentace (kvašení). Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků.

Ubytování: bez ubytování

Stravování: bez stravy

Doprava: autokarem

Nástupní místa:

Český Těšín, Havířov, Ostrava

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách, příjezd do Loštic a zde prohlídka Muzea olomouckých tvarůžků s ochutnávkou, poté přejezd do Valašského Meziříčí a zde prohlídka Muzea řeznictví s pohoštěním, přejezd do Vizovic a exkurze v Distillery Land R.Jelínek s degustací, odjezd zpět ve večerních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

6 338 Kč
Základní cena od 6 338 Kč

Kouzlo Vysočiny

FirstMinute
Česká republika
Zájezd nás zavede do kraje Vysočiny: oblé kopce, hluboké lesy, rybníky. Najdeme tu a poznáme celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst, z nichž tři jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ubytování budeme v samém centru Jihlavy, v stylovém hotelu, kde se minulost…
termín: 16.07.2018 délka: 6 dní
4 850 Kč
Základní cena od 4 850 Kč

Vltava

Česká republika, Mariánské Lázně
Vše pod jednou střechou, lázeňský resort - hotely Vltava/Berounka. Procedury z přírodních léčivých zdrojů, vlastní Balbínův minerální pramen ke koupelím a k pitné kúře. Letní terasa s lehátky a slunečníky. Krytý bazén se saunou a whirpoolem - zdarma. NEMO tour TIP. Rekreační pobyty 5 dní/4 noci nebo…
termín: 15.12.2017 délka: 5,6 dní
4 990 Kč
Základní cena od 4 990 Kč

Zámky jižní Moravy a Rakousko

Česká republika
- vodopády a soutěsky Ötscheru + lázně Laa an der Thaya
termín: 14.06.2018 délka: 4 dny

Nabízí

GATTOM - M.T.G. s.r.o.

GATTOM - M.T.G. s.r.o.

Ostravská 557
73541 Petřvald
telefon: 608701703

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Brno 16 °C
Karlovy Vary 9 °C
Náměšt nad Oslavou 14 °C
Ostrava 13 °C
Pardubice 15 °C
Plzeň 15 °C
Praha 12 °C
Praha-Kbely 15 °C

Základní informace

Česká republika

Česká republika
Hlavní město: Praha
Počet obyvatel: 10 741 138
Měna: CZK
Rozloha: 78,863 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://ceska-republika.vasezajezdy.cz/zajezdy/poznejte-chut-moravy-481028/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://ceska-republika.vasezajezdy.cz