Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa

cena od 3 790 Kč termín: 17.05.2019 délka: 3 dní (zájezd č. 513854)

3 - denní zájezd

Poloha: Bastei – Königstein – Lilienstein – Hřensko – Pravčická Brána – Edmunova soutěska – Kamenice – Bad Schandau – lázně Toskana – Sprévský les – Lübbenau – Lehde – Kromlau – Ďáblův most - rokle azalek a rhododenronů  Rozkvetlý prodloužený víkend s ubytováním v legendárním ****hotelu Praha v Hřensku.

Program : 1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Č.Třebová okolo 4.00) směr Pardubice, Praha, Königstein. Dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei . Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €). Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein , kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv). Na vrcholu další stolové hory ( vyjedeme výtahem)   Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €). K večeru odjedeme na ubytování v srdci národního parku České Švýcarsko do hotelu Praha v Hřensku na břehu říčky Kamenice. Večeře. 2. den: Volný den v Hřensku . Využít jej lze k turistice k Pravčické bráně , kde se nachází proslulý 16 m vysoký skalní oblouk s dolním rozpětím 26 metrů, který je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska. Je možné i sejít k lodičkám a do Hřenska doplout Edmundovou soutěskou (asi 90 Kč). V případě zájmu minimálně 20 osob vyjedeme večer autobusem do malebných lázní  Bad Schandau , kde se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Toskana  (16 €/2 hod.) Využít lze slaný bazén, sauny, venkovní bazén i vířivky, ... Ostatní se projdou po malebném lázeňském městečku, případně si zajdou na vyhlídku či posedí v cukrárně. Návrat na ubytování, večeře. 3. den: Ráno vyrazíme do oblasti Sprévského lesa , kde řeka Spréva vytvořila rozvětvenou síť kanálů. Mnoho kilometrů ramen řeky nechalo vyrůst mohutnému lesu a vzniknout jedinečnému biotopu. Do lesa lze po vodě vjet na podlouhlých lodích zvaných kahn (10 €) a zjistit, jak zde žijí původní obyvatelé (polabští Slované). Vyplujeme z malebného lužického města  Lübbenau , na pramicích poplujeme lesními kanály až do slovanské vesnice Lehde , kde zájemci navštíví skanzen lužických Srbů (5 €). V tomto termínu bude oblast nejspíše plná kvetoucích rhododendronů a azalek. Na zpáteční cestě ještě navštívíme zámecký park v  Kromlau , kde uvidíme unikátní stavby, včetně čedičového  Ďáblova mostu , jehož stavba trvala deset let, a hlavně překrásně rozkvetlou rokli, plnou různobarevných květů azalek a rhododendronů. Večer odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních nočních hodinách (Pardubice okolo 23.00), další dle trasy.

Další informace : Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen. Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit. Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.) Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Ubytování:

2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku

Stravování:

2x snídaně (formou švédských stolů)

Doprava:

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Hlinsko, Chrudim, Pardubice; + 200 Kč: Choceň, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Svitavy, Vysoké Mýto. Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Nabízí

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Hýblova ulice 286
56002 Česká Třebová
telefon: 777025093

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Brno -6 °C
Karlovy Vary -5 °C
KUNOVICE -6 °C
Náměšt nad Oslavou -6 °C
Ostrava -5 °C
Pardubice -3 °C
Plzeň -5 °C
Praha -4 °C
Praha-Kbely -4 °C

Základní informace

Česká republika

Česká republika
Hlavní město: Praha
Počet obyvatel: 10 741 138
Měna: CZK
Rozloha: 78,863 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://ceska-republika.vasezajezdy.cz/zajezdy/ceskosaske-svycarsko-s-vyletem-do-sprevskeho-lesa-513854/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://ceska-republika.vasezajezdy.cz